1919...Боротьба за збереження державної незалежності

Сторіччя низки подій

Відзначаємо АКТ ЗЛУКИ.  День Соборності України

 

Бій під Крутами – бій за майбутнє України

       Найжорстокіший 1919 рік, згадуємо

 

Comments: 7
  • #7

    Штефан Владислава АрК-11 (Sunday, 17 April 2022 16:12)

    Україна в боротьбі за збереження державної незалежності ( 1918-1920 рр.)
    Акт Злуки ЗУНР і УНР
    1 грудня 1918 р. — підписання у Фастові «Перед-вступного договору» про
    об’єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір у
    найкоротший строк створити єдину державу.
    22 січня 1919 р. — урочисте оголошення на Софійській площі в Києві
    універсалу про об’єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну.
    Зміст універсалу«...Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка...».

  • #6

    Береговий Захар (Tuesday, 05 April 2022 11:47)

    Біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 км. на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина 29 січня 1918 року відбувся бій.
    Він тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

    У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.
    Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

  • #5

    Гореліхіна Софія АрК-11 (Saturday, 02 April 2022 10:47)

    Акт Злуки — урочисте оголошення 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну, День соборності України.
    Учасники
    З боку УНР :
    Симон Петлюра, Володимир Винниченко, Федір Швець, Панас Андрієвський.
    З боку ЗУНР:
    Василь Стефаник (очільник), Лонгин Цегельський, Дмитро Левицький, Андрій Шміґельський, Тимотей Старух.
    Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх динамічної самоідентифікації, становлення нації.
    «В ЄДНОСТІ — СИЛА!»

  • #4

    Тельпіс Вероніка (Saturday, 02 April 2022 10:35)

    2019... 22 січня – день Соборності України. Відзначалася СОТА річниця об'єднання України. З історії – 22 січня 1919 рік оголошення універсалу про ПРИЄДНАННЯ УНР і ЗУНР. У місті Київ 22 січня на Софіївському майдані було проголошено про злуку УНР і ЗУНР, ЗУНР - ЗОУНР.

  • #3

    Вова Заблудов (Wednesday, 30 January 2019 21:53)

    Підготовча робота до Злуки почалася ще у період правління гетьмана Скоропадського. Потім ініціативу підхопила Директорія. 1 грудня 1918 р. у Фастові було укладено попередній договір між Радою державних секретарів ЗУНР та Директорією УНР про "злуку обох українських держав в одну державну одиницю". 3 січня 1919 р. Українська Національна Рада ЗУНР у Станіславі одностайно прийняла ухвалу про об'єднання ЗУНР та УНР.

  • #2

    А. Коріневська (Monday, 28 January 2019 14:17)

    ПРОШУ,
    В дні духовного єднання долучайтеся. Усвідомлюймо!
    Наші власні думки.
    З прочитаних академічних текстів істориків. політиків тощо.
    Як то було ?
    Як є і буде

  • #1

    Кристина Жуматий (Monday, 28 January 2019 13:52)

    Відзначаемо АКТ ЗЛУКИ.
    День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
    Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. І це, напевне, перше, що я не можу пробачити сучасним українським політикам. Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву "синдром Збруча", однак завжди наші співвітчизники прагли єдності.
    "Найжорстокіші 1919!"-згадуемо ,і розуміемо ,що все повертаетьс неосмислена війна. яка тривае вже майже 5 років . Що за недбалого,жадібного відношення політиків ,сім'ї залишилися юез домівок ,а маленькі діти так і не відчули дитинства.Я маю велику надію ,що все буде добре ...

    Ми втомилися чути, як кожного дня гинуть наші воїни світла, які віддають свої життя лише для того, щоб ми залишилися жити.

    МИ ХОЧЕМО МИРУ !!!!