ХОЛОДНА ВІЙНА
Останнє десятиліття ХХ ст. стало періодом завершення «холодної війни»...
Нове мислення поширилось на регіональні конфлікти. В ряді "гарячих точок" (Афганістан, Камбоджа, Ангола) був взятий курс на національне примирення, на пошук шляхів розв’язання проблем за столом переговорів. В значній мірі політика національного примирення була викликана нездатністю СРСР надалі підтримувати збанкрутілі прорадянські режими. У 1988 р. В’єтнам вивів свої війська з Камбоджі, а Куба – з Анголи. Після женевських домовленостей між СРСР і США по Афганістану 15 березня 1989 р. Радянський Союз завершив виведення своїх військ з цієї країни. Важливим наслідком нового мислення і закінчення "холодної війни" стало об’єднання Німеччини і виведення радянських військ з східноєвропейських країн.
Вважається, що після знищення Берлінської стіни в листопаді 1989 р. і грудневої зустрічі М.С.Горбачова з Дж. Бушем на о. Мальта було покладено край "холодній війні" між СРСР і США.
Write a comment
Максим Тарасов ВЗ11 (Saturday, 12 March 2016 08:56)
Холодна війна в Сполучених Штатів і Радянського Союзу 1945 році.Був крах обох країн головна ознака „холодної війни” – це конфронтація в світовій політиці. Іншими ознаками були: ревізія узгоджених під час Другої світової війни рішень; формування військово-політичних блоків навколо двох великих держав; гонка озброєнь та інше.
Скоклева Л (Saturday, 12 March 2016 09:00)
Після закінчення Другої світової війни сталінське керівництво Радянського Союзу сподівалося встановити свій контроль у країнах, звільнених радянськими військами. Вони привести до влади комуністичні уряди й у такий спосіб створити навколо себе зону дружніх і залежних від СРСР держав. Водночас керівники США за підтримки уряду Великої Британії прагнули не допустити переходу країн Центральної та Південно-Східної Європи під контроль Радянського Союзу й перешкодити поширенню комуністичного тоталітаризму на нові території.
Думка про необхідність боротьби проти міжнародного комунізму була оприлюднена в промові колишнього прем’єр-міністра Великої Британії В. Черчілля, з якою він виступив 5 березня 1946 р. у Вестмінстерському коледжі м. Фултона в штаті Міссурі (США) у присутності президента США Г. Трумена. Стверджуючи, що СРСР заслонив Східну Європу від усього світу «залізною завісою», В. Черчілль запропонував створити для боротьби проти СРСР і комунізму «асоціацію народів, які розмовляють англійською мовою», що володіла б ядерною зброєю та могла б розраховувати на військову перевагу над Радянським Союзом. Ця промова вважається початком «холодної війни».Радянський Союз також узяв активну участь у розпалюванні «холодної війни».
Товстига Олександр ВЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 09:01)
Холодна війна - це період часу, коли між над державами ( США-СРСР) була конфронтація. 1946-1991- роки холодної війни. Кожен із керівників цих країн хотіли щоб його держава була попереду.
«Холодна Війна.» стала причиною кількох локальних воєн і збройних конфліктів у різних регіонах світу, в яких безпосередньо чи опосередковано брали участь СРСР і США
У грудні 1979 біля 75 000 радянських вояків вдерлися в Афганістан з метою підтримати марксистський уряд сформований колишнім прем'єр-міністром Нур Мухамедом Таракі, вбитого у вересні одним з його партійних конкурентів. Як наслідок американський президент Джиммі Картер відкликав з сенату договір про обмеження стратегічних озброєнь, наклав ембарго на постачання в СРСР збіжжя та технологій, став вимагати значного збільшення військових витрат і оголосив про майбутній бойкот Олімпійських ігор-1980 у Москві. Він вважав радянське вторгнення до Афганістану «найсерйознішою загрозою для миру від часу другої світової війни».
Кардинально ситуація почала змінюватися з приходом до влади в СРСР нового керівництва на чолі з М. Горбачовим. Крах комуністичного блоку в Східній Європі, об'єднання Німеччини, припинення існування Організації Варшавського Договору, розпад СРСР засвідчили зникнення «радянської загрози» і завершення «Холодної Війни». Ці події дали президентові США Дж. Бушу підставу наприкінці 1991 р. привітати американський народ з перемогою в «Холодній Війні».
чернов вячеслав (Saturday, 12 March 2016 09:02)
Холодна війна в Сполучених Штатів і Радянського Союзу 1945 році.Був крах обох країн головна ознака „холодної війни” – це конфронтація в світовій політиці. Іншими ознаками були: ревізія узгоджених під час Другої світової війни рішень; формування військово-політичних блоків навколо двох великих держав; гонка озброєнь та інше.Після закінчення Другої світової війни сталінське керівництво Радянського Союзу сподівалося встановити свій контроль у країнах, звільнених радянськими військами. Вони привести до влади комуністичні уряди й у такий спосіб створити навколо себе зону дружніх і залежних від СРСР держав. Водночас керівники США за підтримки уряду Великої Британії прагнули не допустити переходу країн Центральної та Південно-Східної Європи під контроль Радянського Союзу й перешкодити поширенню комуністичного тоталітаризму на нові території.
Чернов Вячеслав (Saturday, 12 March 2016 09:03)
Холодна війна - це період часу, коли між над державами ( США-СРСР) була конфронтація. 1946-1991- роки холодної війни. Кожен із керівників цих країн хотіли щоб його держава була попереду.
«Холодна Війна.» стала причиною кількох локальних воєн і збройних конфліктів у різних регіонах світу, в яких безпосередньо чи опосередковано брали участь СРСР і США
У грудні 1979 біля 75 000 радянських вояків вдерлися в Афганістан з метою підтримати марксистський уряд сформований колишнім прем'єр-міністром Нур Мухамедом Таракі, вбитого у вересні одним з його партійних конкурентів. Як наслідок американський президент Джиммі Картер відкликав з сенату договір про обмеження стратегічних озброєнь, наклав ембарго на постачання в СРСР збіжжя та технологій, став вимагати значного збільшення військових витрат і оголосив про майбутній бойкот Олімпійських ігор-1980 у Москві. Він вважав радянське вторгнення до Афганістану «найсерйознішою загрозою для миру від часу другої світової війни».
Чумаченко Максим (Saturday, 12 March 2016 09:03)
5 березня 1946 в м.Фултоні В.Черчель виступив перед студентами,та заявив на весь світ,що потрібно боротися с комунізмом!Звичайно,що радянська сторона відреагувала на цей виступ миттєво.Впродовж 34 років між Заходом і Сходом тривала Холодна війна-Гонка озброєнь.
Зрозуміло,що у кожної біполярності були свої цінності і свої погляди на життя.Але кожна із сторін хотіла домінувати в світі!Тому ці наддержави втручались в справи різних країн,де згодом,там,спалахувала громадянська війна...Це і В'єтнам,і Корея,і Афганіста,і Ангола...
Але як і буває в любій війні наступає час примирення-час розрядки.Кеннеді і Брежнєв змогли на деякий час домовитися про мир,про взаємовідносини.В цей час відбуваються фестевалі.Наприклад,Всесвітній фестеваль Молоді і Студентів,який в 1978 році проходив на Кубі,зібрав під свої гасла понад 100 країн.
У Холодній війні,на мою думку,не переміг не хто,тому що в такій війні нема переможця.Але деякі історики і дослідники віддають перевагу все таки США,що саме вони смогли переборити комунізм і його прояви за рахунок вдалив переговорів.
Вертелецька Олена ВЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 09:04)
Після смерті Сталіна в 1953 відбулося деяке послаблення напруги, але ситуація в Європі лишалася непростим озброєним перемир'ям. Американські вояки здавалося стояли невизначеними в Західній Німеччині, а напроти в Східній Німеччині здавалися стояли так само невизначено вояки радянські. На переозброєння Західної Німеччиниі її вступ до НАТО, Совіти в 1955 відповіли формальним альянсом зі східноєвропейськими комуністичними країнами, який називався Організація Варшавського договору або Варшавський пакт; це було більше політичним кроком, ніж оборонним, бо на час створення НАТО в 1949 СРСР вже мав систему взаємних договорів про допомогу з усіма союзниками у Східній Європі. У 1956 статус-кво на короткий час був випробуваний під час Угорської кризи, коли угорці спробували зіскочити з радянської орбіти після того, як Хрущов усунув від влади угорського сталініста Матіаша Ракоші. Берлін лишався поділеним, а статус міста спірним. У 1961 Східна Німеччина звела Берлінський мур, щоб запобігти втечі східних берлінців до Західного Берліну.
Георгиев А. Стоянов Д . (Saturday, 12 March 2016 09:06)
Холодная война была гигантской ошибкой, стоившей миру огромного напряжения сил и гигантских материальных и людских потерь в период 1945-1991 гг. Бесполезно выяснять, кто был более и менее виноват в этом, кого-то обвинять или обелять – одинаковую ответственность за это несут политики как Москве, так и в Вашингтоне.
Словосочетание «холодная война», наверняка, у каждого ассоциируется с так называемым «соперничеством» США и СССР, начавшимся почти сразу после Второй мировой войны.
Если смотреть с точки зрения международных отношений, то главным было исчезновение соперника у США в лице СССР, теперь Соединенные Штаты стали самой великой державой. Другие страны, включая Советский Союз, испытывали наряду с внешними потрясения внутренние
Подводя черту под всем вышеописанным, мы бы хотели добавить, что своим исследованием хотели, прежде всего, для самих себя разобраться в таком сложном вопросе, как «холодная война», и уяснить те уроки, которые она преподнесла человечеству. Мы с большой надеждой на хорошее смотрим в будущее, поэтому будем считать, что все мировое сообщество учло ошибки прошлого и не собирается их повторять.
Гавдан Діана ВЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 09:08)
Холодна війна стала новим виявом основної тенденції світового розвитку у ХХст. - боротьба між демократизмом і тоталітаризмом.
Відбувся розкол світу на біполярність: США та СРСР.(1945р.)
Між двома наддержавами світу винекнення гострих протиріч із питань повоєнного світу.
Холодна війна — глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом та США, країнами Західної Європи, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років, призвела до розпаду СРСР та переросла в сучасне протистояння між Росією та Заходом.
Холодна війна призвела до Карибської кризи, В'єтнамської та Корейської війни.
Евов Влад ВЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 09:09)
Холодна Війна , це дуже запекла була війна , воювали США та СРСР . Війна тривала з середини 1940-х до початку 1990 рр. Війна привезла до розпаду СРСР, та переросла в сучасне протистояння між Росією та Заходом.
Коломиец Виталий БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:05)
Холодна війна - це період часу, коли між над державами ( США-СРСР) була конфронтація. 1946-1991- роки холодної війни. Кожен із керівників цих країн хотіли щоб його держава була попереду.
Холодна війна стала новим виявом основної тенденції світового розвитку у ХХст. - боротьба між демократизмом і тоталітаризмом.
У грудні 1979 біля 75 000 радянських вояків вдерлися в Афганістан з метою підтримати марксистський уряд сформований колишнім прем'єр-міністром Нур Мухамедом Таракі, вбитого у вересні одним з його партійних конкурентів.
У грудні 1979 біля 75 000 радянських вояків вдерлися в Афганістан з метою підтримати марксистський уряд сформований колишнім прем'єр-міністром Нур Мухамедом Таракі, вбитого у вересні одним з його партійних конкурентів.
Дембовський Андрей БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:06)
Холодная война была гигантской ошибкой, стоившей миру огромного напряжения сил и гигантских материальных и людских потерь в период 1945-1991 гг. Бесполезно выяснять, кто был более и менее виноват в этом, кого-то обвинять или обелять – одинаковую ответственность за это несут политики как Москве, так и в Вашингтоне.Після смерті Сталіна в 1953 відбулося деяке послаблення напруги, але ситуація в Європі лишалася непростим озброєним перемир'ям. Американські вояки здавалося стояли невизначеними в Західній Німеччині, а напроти в Східній Німеччині здавалися стояли так само невизначено вояки радянські. На переозброєння Західної Німеччиниі її вступ до НАТО, Совіти в 1955 відповіли формальним альянсом зі східноєвропейськими комуністичними країнами, який називався Організація Варшавського договору або Варшавський пакт; це було більше політичним кроком, ніж оборонним, бо на час створення НАТО в 1949 СРСР вже мав систему взаємних договорів про допомогу з усіма союзниками у Східній Європі. У Холодній війні,на мою думку,не переміг не хто,тому що в такій війні нема переможця.Але деякі історики і дослідники віддають перевагу все таки США,що саме вони смогли переборити комунізм і його прояви за рахунок вдалив переговорів.
Бытка Максим (Saturday, 12 March 2016 10:11)
Черчель заявив на весь світ,що потрібно боротися с комунізмом.Впродовж 34 років між Заходом і Сходом тривала Холодна війна-Гонка озброєнь.
Холодна війна - це період часу, коли між над державами ( США-СРСР) була конфронтація. 1946-1991- роки холодної війни. Кожен із керівників цих країн хотіли щоб його держава була попереду.
Зрозуміло,що у кожної біполярності були свої цінності і свої погляди на життя.Але кожна із сторін хотіла домінувати в світі!Тому ці наддержави втручались в справи різних країн,де згодом,там,спалахувала громадянська війна...Це і В'єтнам,і Корея,і Афганіста,і Ангола...
Але як і буває в любій війні наступає час примирення-час розрядки.Кеннеді і Брежнєв змогли на деякий час домовитися про мир,про взаємовідносини.В цей час відбуваються фестевалі.Наприклад,Всесвітній фестеваль Молоді і Студентів,який в 1978 році проходив на Кубі,зібрав під свої гасла понад 100 країн.
У Холодній війні,на мою думку,не переміг не хто,тому що в такій війні нема переможця.Але деякі історики і дослідники віддають перевагу все таки США,що саме вони смогли переборити комунізм і його прояви за рахунок вдалив переговорів.
Букар Діма БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:15)
Після смерті Сталіна в 1953 відбулося деяке послаблення напруги, але ситуація в Європі лишалася непростим озброєним перемир'ям. Американські вояки здавалося стояли невизначеними в Західній Німеччині, а напроти в Східній Німеччині здавалися стояли так само невизначено вояки радянські. На переозброєння Західної Німеччиниі її вступ до НАТО, Совіти в 1955 відповіли формальним альянсом зі східноєвропейськими комуністичними країнами, який називався Організація Варшавського договору або Варшавський пакт; це було більше політичним кроком, ніж оборонним, бо на час створення НАТО в 1949 СРСР вже мав систему взаємних договорів про допомогу з усіма союзниками у Східній Європі. У 1956 статус-кво на короткий час був випробуваний під час Угорської кризи, коли угорці спробували зіскочити з радянської орбіти після того, як Хрущов усунув від влади угорського сталініста Матіаша Ракоші . Берлін лишався поділеним, а статус міста спірним. У 1961 Східна Німеччина звела Берлінський мур, щоб запобігти втечі східних берлінців до Західного Берліну.
Протягом 1957—1961 Хрущов відкрито і неодноразово погрожував Заходу ядерним знищенням. Він стверджував, що радянські ракети значно потужніші і досконаліші за американські і здатні стерти з поверхні будь-яке американське чи європейське місто. Проте, Хрущов відкинув сталінську віру в неминучість війни, і оголосив своєю новою ціллю «мирне співіснування»
Рудницкий,Калугарь БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:15)
Холодна війна період,які характерезувався тенденціею до дедалі більшої напруженності між заходом і сходом.Обидві сторони підтримували своїх ставлеників у різному роду конфліктів.
Холодна війна - це єкономічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками.
Відкритим проголошенням Холодної війни прийнято вважати промову Черчилля у Фултоні в 1946 р.
Сполучени Штати й Радянський Союз ніколи офіційно не використовували свої військові сили один проти одного, тому це протистояння названо «Холодною» війною.
Початок "Холодної війни" у США та СРСР 1946-1949 рр.
Точками відліку «холодної війни» традиційно вважаються три історичні події: промова Й. Сталіна на зборах виборців (1946), фултонська промова В. Черчілля (1946) та проголошення «доктрини Трумена».
У своїй промові перед виборцями 9 лютого 1946 р. Сталін закликав радянський народ до нових жертв заради зміцнення обороноздатності держави.
Брітков Іван (Saturday, 12 March 2016 10:16)
Холодна війна - це період часу, коли між над-державами ( США-СРСР) була конфронтація. 1946-1991- роки холодної війни.
В пєршу чергу це війна двох світів.демократичного и социалістичного, політичній, економічній і технологічній сферах із використанням безпрецедентно жорстких невійськових і нетрадиційних засобів.Застосування цих засобів значною мірою визначило характер, форми і масштаб глобального протиборства, які, так само, як і наслідки протистояння, далеко не в усьому вписувалися у параметри звичайної світової війни.
Таким чином, головна ознака „холодної війни” – це конфронтація в світовій політиці. Іншими ознаками були: ревізія узгоджених під час Другої світової війни рішень; формування військово-політичних блоків навколо двох великих держав; гонка озброєнь, в тому числі ракетно-ядерних; воєнно-силове мислення в зовнішній політиці; формування образу ворога засобами масової інформації. Оскільки обидві сторони уникали відкритого конфлікту, холодна війна велася в міжнародної політики та ідеології, економічного змагання, політичних і військових загроз, розвідки та підривної діяльності
Мілашов Андрей БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:17)
Холодна Війна це дуже запекла війна,між США та СРСР,вона тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.
Причини війні,були
Пзростання впливу військовиків на внутрішньо- та зовнішньополітичний курс СРСР та США:
мілітаризація за роки другої світової війни економіки (створення військово-промислового комплексу), суспільних інститутів і масової свідомості;
пошук зовнішньополітичного "ворога" як засіб консолідації суспільства.ричини хлодноі війни.
Бордан Степан БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:20)
В роки холодної війни кожен керівник хотів щоб його країна була попереду. Загалом війна була між США та СРСР. Між двома наддержавами з'явилися протиріччя. Радянський Союз також узяв активну участь у розпалюванні «холодної війни».
Кирилл Мельник БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:21)
Холодная война - это конфронтация двух стран, гонка вооружений. Основной идеей было иметь влияние на внутренние конфликты для этого было создано НАТО И ОВД. Воевали два мира "Демократический" и "Социалистический" их соперничество за влияние приводило к вооруженных конфликтов в разных странах мира. Делится на три этапа:
Голубецький Іван БЗ-11 (Saturday, 12 March 2016 10:21)
Холодна війна - це був крах обох країн головна ознака якої, це конфронтація в світовій політиці між країнами СРСР та США з початку 1941 року до кінця 1990 року. Іншими ознаками були : ревізія узгоджених під час Другої світової війни рішень; формування військово-політичних блоків навколо двох великих держав; гонка озброєнь та інше. Кожна з цих двух країн прагнули бути найрозвиненою та передовою країною у світі, на яку б усі країни дивилися та прагнули бути як вона. Саме тому, що вони боролися за це першинство виникла : Карибська криза, В'єтнамська, Корейська, Ангольська та Афганістанська війни. Та після усього цього прийшов розвал СРСР.
Отож, я вважаю, що після усіх цих подій людство зрозуміло що не треба боротися за якесь першинство між країнами та треба жити у взаємодопомозі та злагоді, і більше не буде таких жорстоких та беззмістових війн.
Kleog АЕ-11 (Saturday, 12 March 2016 11:22)
!на русском
Причина холодной войны была в том, что Черчиль, представитель Велико Британии, в 1946 году приехал в Америку со словами, что " Коммунизм угрожает всему миру, покрывая его красным знаменем". Он просил все англоязычные народы объединиться против СССР. Отчего в этот же момент Земля поделилась на два мира - Коммунистический и Западный.
В свою очередь Советский союз тоже сделал не верный ход в возгорании этой "Холодной" войны.
Началась массовая гонка, при котором два мира пытались показать себя с лучше стороны, но и ослабляли этим себя же. Была гонка обычных и ядерных оружий, что могло привести к третьей мировой войне.
Возможно, и не в этом суть, но Америка в крайней степени проигрывала эту войну.
Ведь, в Китае была гражданская война между двумя представителями двух миров, и победа была за советским союзом. А так же и Северная Корея, Вьетнам,Куба, Германия, Чехословакия, что стали коммунистическими, но не полностью. Америка больше потеряла,чем получила, поэтому и проигрывала.
Война закончилась, после вступления во власть Горбачова(1985), что поставил последнюю, толстую точку в Холодной Войне. Ведь с его приходом, стал распадаться СССР. И в этой войне не было ни победителя, ни проигравшего.
Исаченко Алесандра АЕ-11 (Saturday, 12 March 2016)
Холодна війна - це період часу, коли між державами ( США-СРСР) була конфронтація(1946-1991рр.) Причинами війни були: зростання впливу військовиків на внутрішньо- та зовнішньополітичний курс СРСР та США, пошук зовнішньополітичного "ворога" як засіб консолідації суспільства. Саме через їхню боротьбу виникла Карибська криза, В'єтнамська війна, Корейська війна, Ангольська та Афганістанська війни.
Між двома наддержавами світу виникли гострі протиріччя із питань повоєнного світу. Обидві сторони уникали відкритого конфлікту, холодна війна велася в міжнародної політики та ідеології, економічного змагання, політичних і військових загроз, розвідки та підривної діяльності.
У цій війні переможця немає, завдяки вдалим переговорам. Та все ж у кожного своя думка про це, хтось вважає інакше. Історики віддають свою перемогу США як переможцю
Самойленко Тетяна АЕ-11 (Saturday, 12 March 2016 11:30)
Холодна війна - це період часу, коли між над-державами ( США-СРСР) була конфронтація. 1946-1991- роки холодної війни.Після закінчення другої світової війни,Сталінське керівництво Радянського Союзу сподівалося встановити свій контроль у країнах,звільнених Радянською армією,привести до влади комуністичні уряди і в такий спосіб створити навколо себе зони в дружніх і залежних від себе СРСР держав.
Лебеденко Євгеній ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 08:51)
Холодна війна - це період часу, коли між над державами ( США-СРСР) була конфронтація. 1946-1991- роки холодної війни. Кожен із керівників цих країн хотіли щоб його держава була попереду.
«Холодна Війна.» стала причиною кількох локальних воєн і збройних конфліктів у різних регіонах світу, в яких безпосередньо чи опосередковано брали участь СРСР і США. Оскільки обидві сторони уникали відкритого конфлікту, холодна війна велася в міжнародної політики та ідеології, економічного змагання, політичних і військових загроз, розвідки та підривної діяльності.На мою думку і цій війні не має переможця.Тому що це дуже жорстока та холодна війна.Холодна війна призвела до Карибської кризи, В'єтнамської та Корейської війни.
Максим Т (Friday, 10 June 2016 08:55)
«Холодна Війна» — термін, який означає період міжнародної напруженості, ідеологічного та політичного протистояння внаслідок загострення відносин після другої світової війни між СРСР і США. З 1945 р. керівництво СРСР стало на шлях силової політики, територіальної експансії, створення сфер впливу. Це зумовило занепокоєння на Заході й спричинило конкретні жорсткі заходи щодо стримування радянської експансії. Адміністрація президента США Г. Трумена застосовувала у відносинах із СРСР політику т. зв. атомної дипломатії, розробляла плани його знищення. У березні 1947 р. Трумен висунув зовнішньополітичну доктрину, яка передбачала надання військової та економічної допомоги країнам, що протистояли комунізмові й розбудовували вільні демократичні суспільства (політика «стримування комунізму»). Отже, обидві сторони не виявили готовності до усвідомлення та прийняття реалій повоєнного світу. Навпаки, СРСР і С Ш А зробили ставку на військову силу як знаряддя розв'язання міжнародних проблем. У червні 1947 р. держсекретар США Дж. Маршалл запропонував європейським країнам економічну допомогу. Проте СРСР прагнув встановити власний контроль у Східній Європі й не допустити впливу С Ш А. Відмова СРСР та його сателітів узяти участь у «плані Маршалла», а також активна протидія його реалізації значно загострили відносини між СРСР і Заходом, фактично означали поділ Європи на два протилежні табори і початок відкритого суперництва між ними.
Кан Костянтин ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:03)
Холодна війна-це було глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між СРСР та США, яка тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років, призвела до розпаду СРСР та переросла в сучасне протистояння США і Росії.
Причинами війни були: зростання впливу військовиків на внутрішньо- та зовнішньополітичний курс СРСР та США, пошук зовнішньополітичного "ворога" як засіб консолідації суспільства. Саме через їхню боротьбу виникла Карибська криза, В'єтнамська війна, Корейська війна, Ангольська та Афганістанська війни.
Я важаю що в цій війні не хто не переміг, але деякі історики важають, що холодній війні перемогла саме США.
Стоянов Дмитрий ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:15)
Холодная война - это война двух над держав СССР и США, стоившей миру огромного напряжения сил и гигантских материальных и людских потерь в период 1945-1991 гг.
В холодной войне победила Америка, так как закончилась данная война падением её врага, да и главная причина окончания холодной войны – распад СССР.В 1988-89 в СССР начался процесс «перестройки», пала Берлинская стена, вскоре социалистический лагерь распался. А СССР даже и не стал претендовать на какое-либо влияние в странах третьего мира.
К 1990 году «холодная война» завершилась. Именно она и способствовала укреплению тоталитарного режима в СССР. Гонка вооружений привела и к научным открытиям: интенсивнее стала развиваться ядерная физика, более широкий размах приобрели космические исследования!!!
Корецький Юрій ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:22)
Холодна війна відбулася між двома наддержавами СРСР і США . Це період конфронтації протистояня між заходом та сходом гонка в озброєні в яку саме втрутилися дві наддержави світу. В період холодної війни світ було поділено на дві частини це називалося " Біполярний світ ". Холодна війна це було змагання між заходом та сходом, кожна держава показувала що вона найкраща. У цієї війни був політично-військовий характер, але обидві держави хоч і почали війну всежтаки вони намагалися уникнути розгорнутої війни. Війна виявила всі недоліки диктаторського безконтрольного режиму влади Сталіна. Але потім відносини між СРСР та США покращилися. Холодна війна заікнчилася тим що СРСР вивела свої війська з цієї країни.
Я думаю що хоч і була війна над держав світу і показала всі слабкі сторони держав, але всетаки вони об'єдналися в одне ціле і надалі не воюють.
Анастасия Станкова ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:25)
Холо́дна війна́ — глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, та США, країнами Західної Європи і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років, призвела до розпаду СРСР та переросла в сучасне протистояння між Росією та Заходом.Головними рушійними чинниками політики обох наддержав у другій половині 40-х – 80-х рр. були взаємний страх і занепокоєння власною безпекою. Таким чином, головна ознака „холодної війни” – це конфронтація в світовій політиці. Іншими ознаками були: ревізія узгоджених під час Другої світової війни рішень; формування військово-політичних блоків навколо двох великих держав; гонка озброєнь, в тому числі ракетно-ядерних; воєнно-силове мислення в зовнішній політиці; формування „образу ворога” засобами масової інформації. Оскільки обидві сторони уникали відкритого конфлікту, «холодна війна» велася в царині міжнародної політики та ідеології, економічного змагання, політичних і військових загроз, розвідки та підривної діяльності. Радянський генсек Михайло Горбачов, розуміючи необхідність демократичних реформ у країні та розрядки міжнародної ситуації, починає у СРСР «перестройку», на Мальтійському саміті 2-3 грудня 1989 року він та Джордж Буш оголосили про початок «нової ери» у стосунках між двома наддержавами. З 1988 року радянські війська починають покидати Афганістан. Наступного року комуністичні режими скинуто у Польщі та Румунії, впала Берлінська стіна. Вимагаючи змін, у столиці Китаю на площі Тяньаньмень зібралися десятки тисяч студентів — влада розігнала виступ, загальну кількість смертельних жертв не визначено і досі. Називають цифри від 200 до кількох тисяч осіб.1 липня 1991 року Варшавський договір було розірвано.
Димов Сергей ВЗ-11 (Friday, 10 June 2016 09:26)
Холодна війна- жорстоке противостояння між сходом та заходом.Розпочалася одразу після другої світової війни в наслідок гонки озброєнь між СРСР та США. Дві сверх держави почали змагатися в усіх сферах життя. СРСР- могутня держава з жорстокою комуністичною політикою яка намагалася в усьому світі запалити вогник червоного знамя.
Причини війни:
1 пошук зовнішньополітичного "ворога" як засіб консолідації суспільства
2 зростання впливу військовиків на внутрішньо- та зовнішньополітичний курс СРСР та США.
Війна закінчилася з розпадом СРСР,але відкрилося нове загострення між РОСІЄЮ та США.
Де із-за конфлікту страждає велика кількість країн світу.
Гайдан Дмитрий (Thursday, 11 May 2017 22:51)
Многие очень часто задумываются, кто же победил в Холодной войне? Наверное. В холодной войне победила Америка, так как закончилась данная война падением её врага, да и главная причина окончания холодной войны – распад СССР, не факт что не дело рук американских спецслужб.
Если говорить об итогах, то ни одна из стран (США и Россия) не вынесли никаких полезных уроков, кроме тех, что противник не дремлет и всегда наготове.
Если бы не было холодной войны, то весь огромнейший потенциал двух стран можно бы было пустить в мирные цели: разведка космоса, новые технологии и т.п. Возможно, что мобильные телефоны, интернет и т.п. появились бы на 20 лет раньше, учёные, вместо разработки оружия занимались бы разгадкой различных мировых загадок, коих огромное количество.
Колесников Максим. К-11 (Monday, 16 December 2019 16:52)
Під час Другої Світової війни, США та СРСР були союзниками у війні проти держав Осі. Проте, відносини між цими державами були дуже напруженими. З одної сторони, американці вже давно з настроженням дивилися на тиранічний режим правління лідера Радянського Союзу – Йосипа Сталіна, який призвів до мільйонів загиблих людей. З іншого боку, в СРСР не могли пробачити тривалу відмову американців визнавати Радянський Союз, як важливого гравця світової політики, а також пізній вступ США у Другу Світову війну, який призвів до десятків мільйонів жертв серед радянського населення.
Куколдини Юрий (Thursday, 11 June 2020 12:04)
Что за сборище "Скопировать-вставить" ?
Бойко Стас П-11 (Monday, 21 September 2020 17:43)
Холодна війна —це жорстоке протывостояння, глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, та США і країнами Західної Європи і їхніми союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років, призвела до розпаду СРСР та переросла в сучасне протистояння між Росією та Заходом.Військові сили
НАТО НАТО
США США
Канада Канада
Європейський Союз ЄЕС
Велика Британія Велика Британія
Бельгія Бельгія
Нідерланди Нідерланди
Люксембург Люксембург
Франція Франція
Flag of Germany.ФРН
Данія Данія
Норвегія Норвегія
Ісландія Ісландія
Іспанія Іспанія
Flag of Italy (1946–2003). Італія
Сан-Марино Сан-Марино
Ватикан Ватикан
Греція Греція
Туреччина Туреччина
Ліван Ліван
IRQ 1921-1959 Королівство Ірак
Саудівська Аравія Саудівська Аравія
Кувейт Кувейт
ОАЕ ОАЕ
Оман Оман
Бахрейн Бахрейн
Катар Катар
Пакистан Пакистан
Єгипет Єгипет
LBY 1951-1969 Об'єднане Королівство Лівія
Марокко Марокко
Кот-д'Івуар Кот-д'Івуар
Заїр Заїр
Малаві Малаві
Ботсвана Ботсвана
Південна Африка Південно-Африканська Республіка
Аргентина Аргентина
Flag of Brazil (1968–1992). Бразилія
Flag of Paraguay (1988–1990).Парагвай
Болівія Болівія
Еквадор Еквадор
State flag of Venezuela (1954–2006).Венесуела
Колумбія Колумбія
Панама Панама
Коста-Рика Коста-Рика
Сальвадор Сальвадор
Гондурас Гондурас
Гватемала Гватемала
Австралія Австралія
Нова Зеландія Нова Зеландія
Папуа Нова Гвінея Папуа Нова Гвінея
Філіппіни Філіппіни
Бруней Бруней
Flag of Japan (1870–1999). Японія
Таїланд Таїланд
Малайзія Малайзія
Сінгапур Сінгапур.
Саме ці країни так жорстоко воювали, не розумів всіх втрат та провокацій.